Kostel

Vstup do kostela je z Masarykovy třídy. Před kostlem stojí dva císařské duby, zasazené při příležitosti svatby Františka Josefa I. a Alžběty Bavorské (Sisi) v r. 1854.

Stavba kostela byla zahájena v r. 1846. Vysvěcen byl v r. 1847 bratrem hlubockého knížete Jana Adolfa Schwarzenberka, pražským arcibiskupem kardinálem Bedřichem Schwarzenbergem. Kostel je vystavěn novogotickém slohu. Jde o jednolodní kostel s transeptem (příčnou lodí), který je nezvykle umístěn v polovině délky hlavní lodni, nikoliv v jejích 2/3 jak bývá obvyklé.

Původní zvony byly roztaveny za I. světové války. Současný zvon sv. Václav byl do kostela instalován po válce spolu s dalšími dvěma zvony, které však byly na rozdíl od něj za II. světové války opět zrekvírovány pro zbrojní průmysl.

Obraz sv. Jana Nepomuckého na hlavním oltáři pochází od R. Mullera. Znázorňuje sv. Jana jak se vznáší k něbesům a doprovází ho andělé nesoucí odznaky jeho mučednické smrti. Na pozadí obrazu je znázorněna Praha, kde si na panoramatu Hradčan můžeme všimnout siluety ještě nedostavěné katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha.

Varhany pocházejí z r. 1847, mají 702 dřevěných píšťal, 13 rejstíků a 22 pedálů.